Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Biga Meslek Yüksekokulu

Logomuz

     Mesleki ve teknik eğitim; kazanılan birikimlerin bilgi ve gelişmiş teknoloji ile harmanlanarak öğrencilere ve sonrasında bölge, ülke ile tüm dünyaya aktarılması sonucunda geleceği daha iyi, yaşanabilir ve aydınlık kılmaktır. Bir eğitim kurumu sahip olduğu bilgi, birikim ve enerjisini çevresini geliştirmek için kullanmalıdır.

     Okulumuzun temsil yüzü ve dış dünya ile iletişimini sağlayan ilk temas noktası olması için tasarlanan logomuz ile sahip olduğumuz birikim, enerji ve geleceği aydınlatma hedefimiz yansıtılmaya çalışılmıştır.

    Güneş görselinin merkezinde bulunan dört yatay şerit; okulumuz bünyesindeki teknik, idari, sosyal programlar ile sağlık programını ifade etmektedir. Meslek yüksekokulumuzun bu dört bölümden aldığı birikim ve enerjisini, tıpkı bir güneş gibi etrafını aydınlatmak için kullanacağı düşünülmüştür. Bu nedenle ilçemize ve okulumuza adını veren Biga yarımadasına Yunan, Roma, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde ev sahipliği yapmış olan Parion Antik Kentini ifade eden Parion Güneşi seçilmiştir.

     Günümüzün modern tasarım görüntüsünün kullanıldığı logoda beyaz; saflık, temizlik ve istikrarı; mavi ise sonsuzluk ve özgürlüğü ifade etmektedir. 1990, okulumuzun kuruluş yılını belirtmektedir.

Tasarım: Gökhan CANKURT

 

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)