Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Biga Meslek Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulumuzda 3 Boyutlu Yazıcı Semineri Verildi.

Meslek Yüksekokulumuzun Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Öğr. Gör. Mustafa Dündar, ilçemizde görev yapan bilişim, teknoloji tasarım ve fen bilgisi öğretmenlerine dünyada kullanılan 3 boyutlu yazıcı teknolojisi ile ilgili seminer verdi. Biga Meslek Yüksekokulu konferans salonunda yapılan eğitime İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, okul müdürleri ve ilçemizde milli eğitim okullarında görev yapan öğretmenler katıldı.

Öğr. Gör. Mustafa Dündar 3 boyutlu yazıcı teknolojisinin endüstri 4.0 bir parçası olduğunu ve ilerleyen zamanlarda hemen hemen her alanda kullanılacağından bahsetti. Günümüzde kullanılan 3 boyutlu yazıcı teknolojilerinin çeşitlerinden bahsederek hangi alanlarda ve hangi malzemeler kullanıldığı hakkında bilgiler aktardı.

 

Seminerde ayrıca Biga Meslek Yüksekokulu makine programı öğrencileriyle beraber tasarladıkları ve ürettikleri 3 boyutlu yazıcılar hakkında teknik bilgi ve üretim süreçlerinin nasıl yapıldığına dair bilgiler veren Öğr.Gör. Mustafa Dündar, gelecek dönemlerde tasarlamak ve üretmek istedikleri yeni 3 boyutlu yazıcılar hakkında bilgi vererek semineri bitirdi.