Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Biga Meslek Yüksekokulu

ÇOMÜ Öğrencileri Ecdadı ile Buluşuyor Projesi kapsamında Çanakkale Şehitlikleri Gezisi Düzenlenmiştir.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sedat MURAT'ın önderliğinde 1. sınıf öğrencilerine yönelik “ ÇOMÜ Öğrencileri Ecdadı ile Buluşuyor ” projesi adı altında Çanakkale Şehitlikleri gezisi düzenlenmiştir.

      26 Kasım 2019 Salı ve 28 Ekim 2019 Perşembe günü yapılan gezi, Meslek Yüksekokulumuz Atatürk İlkeleri İnkılap Tarihi Öğretim Görevlisi Hakan Uyar, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları N.Ö Programı Danışmanı Öğr. Gör. Coşkun Borlat ve Elektrik ve Enerji Bölümü Öğretim Elemanı Öğr. Gör. İbrahim Güneş’in gözetiminde 60 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

    Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı personeli Hayal   Cavıldak’ın   rehberliğinde gerçekleştirilen gezide öğrenciler Gelibolu yarımadasındaki Şahindere Hastahane Sehitliği, Şehitler Abidesi, Seddülbahir, Anzak Koyu, 57. Alay, Kanlı Sırt, Conk Bayırı gibi Çanakkale savaşlarının önemli yerlerini gezmişlerdir. Duygu dolu maneviyatı yüksek ve de neşe dolu dakikaların birbirine karıştığı gezi sonunda öğrenciler, “bizlere bu cennet vatanı armağan eden” başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi bir kere daha minnetle andılar.