Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Biga Meslek Yüksekokulu

Otomotiv Teknolojisi Programı Öğrencileri Biga Huzur Evini Ziyaret Etti.

Biga MYO Otomotiv Teknolojisi Programı örgün ve ikinci öğretim ikinci sınıf öğrencileri, Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Zafer ÖZGÜR ve Biga Meslek Yüksekokulu Sekreteri Bayram Ali BAŞARAN gözetiminde BİSEV Biga Huzur Evine ziyaret ettiler.

Yaşlılığın, hayatın çok özel bir dönemi olduğunu belirten Öğr. Gör. Zafer ÖZGÜR ve Biga Meslek Yüksekokulu Sekreteri Bayram Ali BAŞARAN “Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir ve bu aynı zamanda bir minnet borcudur”  diye konuştular.

Bu ziyareti sosyal sorumluluk olarak gördüklerini belirten öğrencilerde huzurevi sakinleri ile bol bol sohbettiler. Ziyaret sırasında duygusal dakikalar yaşanırken, üniversitede okuyan öğrencilerin kendilerini hatırlayarak ziyarette bulunmasından mutluluk duyduklarını ifade eden huzur evi sakinleri, öğrencilere yaşadıkları hayat tecrübelerini anlattı.