Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Biga Meslek Yüksekokulu

Gıda Teknolojisi Programı Öğrencileri BANVİT A.Ş. Firmasına Teknik Gezi Düzenledi.

28.02.2017 Salı günü Gıda Teknolojisi Programı örgün ve ikinci öğretim ikinci sınıf öğrencileri, Yrd. Doç. Dr. A. Gülin ESER gözetiminde Bandırma’da faaliyet gösteren Banvit A.Ş. firmasına teknik ve inceleme gezisi düzenledi.

Banvit A.Ş. İleri İşlem Teknolojileri Bölümünü ziyaret eden öğrencilere firma yetkililerince; tüm üretim bölümleri  (hammadde kabul, beyaz ve kırmızı et ve et ürünleri üretim alanları, salam, sosis, sucuk, döner üretim bölümleri) gezdirilmiş, üretim, paketleme teknolojisi, kullanılan makine ve cihazlar, hijyen ve sanitasyon uygulamaları, soğuk depo uygulamaları ve sevkiyat konusunda teknik bilgiler anlatılmıştır.  

Öğrencilere gösterilen ilgi ve yaklaşımlarından dolayı yetkililere teşekkür eden Yrd. Doç. Dr. A. Gülin ESER; “Banvit, bilindiği gibi ülkemizin beyaz et sektörünün öncü kuruluşlarının başında gelmektedir. Öğrencilerimizin ileri işleme teknolojilerinin uygulandığı birimleri gezip bilgi sahibi olmaları, okulda edindikleri teknik bilgilerini pekiştirmek açısından oldukça önemlidir.” demiştir.